Kancelaria parafialna

W czasie wakacyjnym (lipiec/sierpień) czynna w dni powszednie (poniedziałku do piątku) po Mszy św. po godz. 18.00. Zapraszamy do zakrystii.

Poniedzialek nieczynna
Wtorek (ks. Jan) 16.30-17.30
Środa (ks. Krzysztof) 19.30-20.00
Czwartek (ks. Leszek) 16.30-17.30
Piątek (ks. Proboszcz) 19.30-20.00
Sobota nieczynna
Niedziela nieczynna

Dokumenty wymagane do udzielenia sakramentów

CHRZEST

1. akt urodzenia dziecka z USC
  2. dane rodziców chrzestnych (imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania)
  3. zaświadczenia rodziców chrzestnych o dopuszczeniu do pełnienia funkcji (zaświadczenie wydaje parafia, na terenie której faktycznie się mieszka; zaświadczenie można dostarczyć w dniu chrztu)

BIERZMOWANIE

1. metryka chrztu
  2. informacja katechety o uczestniczeniu w lekcjach religii

I KOMUNIA ŚW.

1. metryka chrztu dziecka

MAŁŻEŃSTWO

1. metryki chrztu do ślubu
  2. zaświadczenie z USC stwierdzające brak okoliczności uniemożliwiających zawarcie małżeństwa
  3. zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego
  4. inne dokumenty wynikające z sytuacji narzeczonych

POGRZEB

1. akt zgonu
  2. zaświadczenie o ostatnim udzieleniu sakramentu chorych (Spowiedź św., Namaszczenie chorych, Komunia św.) – w szpitalu wystawia je ks. kapelan

NAMASZCZENIE CHORYCH

1. Chorych i seniorów naszej parafii odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej
  2. W nagłych wypadkach po wcześniejszym zawiadomieniu osobistym lub telefonicznym.