Aktualności, Słowo ks. Proboszcza

Biblia w 365 dni

Pismo św. jest podstawą wszelkich działań w chrześcijaństwie. Zawiera bowiem zapis spotkania ludzi z Bogiem, który zechciał się objawić. Nie można być chrześcijaninem, jeżeli (chociaż pobieżnie) nie zna się Biblii. Dlatego Kościół tak usilnie zachęca do lektury Starego i Nowego Testamentu. Także i w naszej Parafii wielokrotnie nawoływaliśmy do pochylenia się nad Słowem Bożym.

Dziś mamy nową okazje, aby to zrobić, ponieważ Wydawnictwo Paulistów przygotowało niewielką książeczkę pod tytułem „Biblia w 365 dni”. Jest to przewodnik z rozpisanym kalendarzem, ułatwiający przeczytanie całego tekstu Pisma św. w ciągu jednego roku (poświęcając dziennie ok 20 min. na lekturę). Cennym w tej publikacji jest także to, że na początku podaje techniczne wskazówki, co do lektury i pytania pomagające zrozumieć tekst.

Zapraszamy do lektury!