Aktualności, Słowo ks. Proboszcza

Biblia w 365 dni

Pismo Święte jest podstawą wszelkich działań w chrześcijaństwie. Zawiera bowiem zapis spotkania ludzi z Bogiem, który zechciał się objawić. Nie można być chrześcijaninem, jeżeli (chociaż pobieżnie) nie zna się Biblii. Dlatego Kościół tak usilnie zachęca do lektury Starego i Nowego Testamentu. Także i w naszej Parafii wielokrotnie nawoływaliśmy do pochylenia się nad Słowem Bożym.

Rok temu we wrześniu 2019 rozpoczęliśmy akcję indywidualnego czytania Pisma Świętego – Biblia w 365 dni. Może niektórym z nas udało się wytrwać do końca i dokończyć dzieła, a jeżeli nie, to w tym roku wrześniu 2020 możemy na nowo spróbować naszą przygodę z intensywnym codziennym czytaniem Słowa Bożego.

Przypominamy, że Wydawnictwo Edycji Świętego Pawła przygotowało niewielką książeczkę pod tytułem „Biblia w 365 dni”. Jest to przewodnik z rozpisanym kalendarzem, ułatwiający przeczytanie całego tekstu Pisma Świętego w ciągu jednego roku (poświęcając dziennie ok 20 min. na lekturę). Cennym w tej publikacji jest także to, że na początku podaje techniczne wskazówki, co do lektury i pytania pomagające zrozumieć tekst.

Można też skorzystać z gotowego formularza czytań, który opracowaliśmy na podstawie anglojęzycznej strony katolickiej https://readthecatholicbibleinayear.wordpress.com/

Biblia 365 dni – pobierz

Zapraszamy do lektury!