Ogłoszenia parafialne 24 marca 2024 r.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Palmową – pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
    • Koła Różańcowe rozprowadzają palmy, z których dochód będzie przeznaczony na organy i na kwiaty do grobu Bożego.
    • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje kiermasz stroików świątecznych.
    • O godz. 12.30 katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą ten sakrament w ciągu najbliższego miesiąca.
    • O godz. 17 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
  2. We wtorek zapraszamy osoby chętne do pomocy przy sadzeniu kwiatów.
  3. W środę zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania, od godz. 17.30 księża będą dyżurować w konfesjonałach (do ostatniej osoby).
    • Przypominamy, że w dniach Triduum Paschalnego nie będzie możliwości spowiedzi.
    • Tego dnia o godz. 18 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. zbiorowa.
  4. W czwartek Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.
    • Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do godz. 21.
  5. W piątek Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa na Krzyżu.
    • O godz. 9 zapraszamy na ciemną jutrznię w Ciemnicy.
    • O godz. 15 droga krzyżowa.
    • Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Bożego.
    • Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły.
  6. W sobotę na godz. 9 zapraszamy na modlitwę ciemnej jutrzni.
    • W godz. 10-16 święcimy pokarmy na stół wielkanocny.
    • O godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego w Grobie Bożym.
    • Tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy św.
  7. O godz. 20 rozpoczniemy obchód świąt Wielkanocnych Liturgią Wigilii Paschalnej – najważniejszą Mszą św. w roku.
    • Prosimy o przyniesienie świec na tę uroczystość.
  8. W niedzielę Niedziela Zmartwychwstania – czcimy zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, grzechem i szatanem.
    • O godz. 6 procesja rezurekcyjna i Msza św. w int. Parafian. Następne Msze św. o godz. 10, 11.30, 13 i 18.
  9. Przypominamy, że działa już Klubik dla mam z małymi dziećmi – spotkania we wtorki o godz. 9.30.
  10. Bardzo dziękujemy osobom wspomagającym naszą parafię ofiarami na tacę lub bezpośrednio na konto bankowe. Dziękujemy także za pracę osób dbających o otoczenie kościoła i jego wnętrze. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika Idziemy.