W naszej parafii działają grupy skautowe Wędrowników. Zostały one zorganizowane przez rodziców, którzy chcą wychowywać swoje dzieci w duchu katolickim i patriotycznym. Nasze zbiórki planujemy w taki sposób, aby realizować cele skautingu: kształtowanie charakteru, rozwój zmysłu praktycznego, wyrabianie ducha służby, pogłębianie relacji z Bogiem i rozwój fizyczny. Dbamy o to, aby w duchu cnót skautowych – szczerości, ofiarności i czystości – budować wspólnotę nie tylko dzieci, ale i rodziców.

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat (wilczki) i młodzież (skauci i skautki). Prowadzimy oddzielne grupy dla chłopców (Wędrownicy św. Maksymiliana Kolbe) i dla dziewczynek (Wędrowniczki bł. Mamy Róży).

Kontakt do osób odpowiedzialnych za grupy skautowe:
– chłopcy – Tomek tel. 507 527 963
– dziewczynki –  Maciek tel. 602 741 670
lub przez formularz kontaktowy.

Wiadomości o działaniach Wędrowników w naszej parafii można znaleźć na Facebooku https://www.facebook.com/wedrownicy.michalin

Czuwaj!